KAVAKLI ÇİFTLİĞİ ARI ÜRÜNLERİ

 


 Kavaklı Çiftliği Arıcılık işletmesi (Altındağ/ANKARA) 2019 yılında, arı kolonilerini yaşatmak, üretmek ve arı ürünlerinden faydalanmak için kurulmuş bir işletmedir. 

 Amaçlarımız: Bal arısı Orta Anadolu ekotipini yaşatmak, bal arılarının sağlıklı , huzurlu, kovanlarının yerleri değişmeden (sabit arıcılık) stres ve kimyasal ilaçlamadan uzak bir ortamda yaşamalarını ve üremelerini sağlamak. Bal, polen ve propolis gibi arı ürünlerinden faydanalanmak. Arıların kendi ana arılarını yetiştirmesine ve doğal yaşam döngülerini sağlıklı biçimde sürdürebilmelerini sağlamak.

Arı Ürünlerimiz:

1. BAL:

Ankara karışık çiçek balı, yüzlerce çeşit bozkır bitkisinin karışık aromasından oluşur. Tadı sezondan sezona değişmekle birlikte analiz sonuçlarına göre kekik, geven, yonca, ıhlamur, gülgiller ve çeşitli baklagiller türleri ağırlıktadır. 

66cl'lik kavanozlarda sunulur. Kg fiyatı 200TL'dir.

2. POLEN:

Taze bahar poleni, toplandıktan hemen sonra derin dondurucuya konur ve tüketilene kadar orada muhafaza edilir. Böylece çok değerli vitamin ve diğer mikro besinleri kaybetmemesi sağlanmış olur. Günde bir çay kaşığı tüketilmesi önerilir.

19cl'lik kavanozlarda sunulur. Fiyatı 70TL

3. BALMUMU

Arıların kendi ördüğü doğal balmumu, hobiciler için krem yapımı veya mum gibi hediyelik eşyaların yapımında kullanılır. 

Kilogram fiyatı istenen oranda tartılarak sunulur. Kg fiyatı 200TL'dir.

Hiç yorum yok: