ARICILIK ve ARI ÜRÜNLERİ

Güdül ilçesine bağlı Tahtacıörencik Köyü'ndeki arazimizde Mayıs 2013 itibariyle  arı yetiştiriciliğine ve arı ürünleri üretimine başladık. Ağustos ayında ilk bal hasadımızı yaptık.

Üretmekte olduğumuz Arı ürünleri:

1. Süzme bal: Fenni kovanlara temel petek yerleştirilerek, arılar balı sırladıktan ve bal iyice olgunlaştıktan sonra özel üretilmiş paslanmaz bal sağım makinesinde süzülerek elde edilmiştir.


2. Karakovan balı : Fenni kovan içinde, boş çerçevelere yerleştirilen yuvarlak çıtalar sayesinde arıların temel petek(suni petek) olmadan tamamen kendi peteklerini örmesi ile elde edilmiştir.
3. Propolis: Arıların kovan içi hijyeni sağlamak amacı ile çeşitli bitkilerin reçinelerini toplayıp kovana getirerek oluşturduğu maddedir. Antibakteriyel özelliği sayesinde propolis asırlardır çeşitli hastalıkların iyileşmesinde de kullanılmıştır.

4. Polen: Çiçek tozlarıdır, arılar yavrularını beslemek için polen toplarlar, ayaklarındaki keseciklere topladıkları polen, kovanlarda bulunan özel polen tuzakları ile arılardan toplanır. Çok değerli bir besin kaynağıdır,Polende  çeşitli aminoasit,madensel tuz,protein,doğal hormon pigment,karbonhidrat, ferment A,B1,B2,B3,B4,B5,B6,C,E,H,K ve P vitaminleri mevcuttur.
5. Balmumu : %100 saf balmumu,katkısızdır.Parafin katkısı olan temel peteklerden değil, arıların çerçeve dışlarına veya boş çerçevelere ördüğü balmumundan elde edilmiştir.Üretim süresince hangi metodları kullandığımızı ve mümkün oldukça en az müdahale ile nasıl arıcılık yapmaya çalıştığımızı detaylı olarak blog sayfamızın "arıcılık" bölümünde anlattık. Buradan  daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Ürettiğimiz arı ürünlerinden sipariş vermek için bize ulaşabilirsiniz.
Siparişlerinizi  buradan
veya direk olarak bize telefon ya da e-mail adresimizden ulaşarak verebilirsiniz.

İletişim bilgilerimiz aşağıdadır:
e-mail:cemal.ersin@gmail.com
kardes-bitkiler@googlegroups.com
telefon: 0 505 591 24 17


Hiç yorum yok: